Günümüz internet pazarında rekabetin içerisinde yer alabilmek, potansiyel müşterilerilere erişmek ve rakiplerden bir adım daha önde olabilmek için etkili arama motru optimizasyon stratejileri uygulanması gerekir.


Arama motoru optimizasyonu sadece basit bir meta tag veya anahtar kelime ayarı değildir...


İnternette hizmet veya ürünlerinizle ilgilenebilecek potansiyel müşterilere ulaşabilmeniz ve arama motorlarında daha iyi bir sıralama elde edebilmeniz için Gen Bilişim İnteraktif stratejilerinizi oluştururken aşağıda belirtilen aşamalar doğrultusunda hizmet verir.

Aşama - 1- PAZAR ARAŞTIRMASI VE KELİME ANALİZİ

Sektörünüz,ürün veya hizmetlerinizle alakalı anahtar kelime alternatiflerinin arama motorlarındaki aranma hacimleri,trendleri ve ziyaretçi eğilimleri incelenerek detaylı bir rapor oluşturulur.Bu rapor doğrultusunda en yüksek geri dönüşü oluşturabilecek anahtar kelimeler tespit edilir.

Aşama - 2 - REKABET ANALİZİ

İnternet ortamındaki potansiyel rakiplerinizin izlediği stratejiler ve anahtar kelimeleriniz arasında yer alan internet siteleri araştırılarak incelenir.Uygulanması gereken işlemler belirlenerek bir optimizasyon planı oluşturulur.

Aşama - 3- İNTERNET SİTESİ İÇERİK ANALİZİ

Belirlenen anahtar kelimeler ve optimizasyon stratejileri doğrultusunda internet sitenizin içeriği incelenerek yeterlilik analizi yapılır.Gerekli görüldüğü takdirde internet sitenize yeni ve özgün içerikler eklenerek internet sitenizin kapasitesi arttırılır.

Aşama - 4 - TEKNİK ALTYAPININ DÜZENLENMESİ

İnternet sitenizin belirlenen stratejiler doğrultusunda,doğru indekslenmesi ve arama motorlarını yönlendirebilmek için sitenizin kodlamasında değişiklikler yapılır.İnternet sitenizin her sayfası incelenerek oluşturulan rapor ve kod yapısına göre gerekli düzenlemeler yapılır.

Aşama - 5 - ARAMA MOTORLARI VE DİZİNLERE KAYIT

İnternet sitenizin arama motorlarında daha hızlı yer alması,içeriğinin tanınmasını hızlandırmak ve birçok alandan erişime imkan sağlamak için önde gelen arama motorlarına ve dizinlere sektörünüz ile alakalı kategorilere manuel ve otomatik kayıtlar yapılır.

Aşama - 7 - LİNK ÇALIŞMALARI

İnternet sitenizin trafiğini arttırmak ve arama sonuçlarında daha iyi bir sıralama elde edebilmek için benzer içeriklere sahip internet sitelerinden link alımları yapılarak sitenizin desteklenmesi sağlanır.Yapılan sağlıklı ve planlı link çalışmaları arama sonuçlarındaki ilerlemeleri büyük ölçüde hızlandırmaktadır.

Aşama - 8 - DÜZENLİ TAKİP VE SONUÇ ANALİZLERİ

Yapılan işlemler doğrultusunda internet siteniz ve rakipleriniz gözetim altında tutularak elde edilen sonuçlar incelenir ve raporlanır.Gerekli görüldüğü takdirde optimizasyon stratejilerini destekleyecek yeni plan senaryoları oluşturularak arama motorlarında gelinen konumda kalıcı olunması sağlanır. İLETİŞİM
Arama Motoru Optimizasyonu